Електробезпека у ванній кімнаті

Author:  //  Category: Ванна кімната

Ванна кімната - Електробезпека у ванній кімнаті

Заземляюча перемичка
В будь-якій ванній кімнаті є багато металевих предметів, які не повинні мати відношення до електрики, таких як ванни і раковини, водопровідні і зливні труби, радіатори, труби центрального гарячого водопостачання і т.п. - всі вони можуть привести до нещасного випадку в час, коли спрацьовуватиме плавкий або інший запобіжник.
Для запобігання появі на металевих компонентах небезпечної напруги Правила електромонтажу вимагають, щоб всі ці металеві елементи були сполучені між собою провідником (перемичкою), який у свою чергу з’єднується із заземляючою шиною на вхідному розподільному щитку.

Мал. 1 Заземляюча перемичка у ванною.
Таке з’єднання називається заземляючою перемичкою, і воно необхідне в будь-якій ванні, навіть там, де немає електроустаткування, і навіть не дивлячись на те, що водопровідні і газові труби мають власне заземлення, сполучене з клемою заземлення у щитка.
Якщо у …

Електробезпека у ванній кімнаті →

Правила установки розетки у ванній кімнаті

Author:  //  Category: Ванна кімната

Ванна кімната - Правила установки розетки у ванній кімнаті

При установці розетки треба дотримувати заходи безпеки: враховуючи підвищену вологість приміщення, електропроводка обов′язково повинна бути прихованою, а всі місця з’єднання провідників ретельно заізольовані. Не варто розміщувати розетки на холодних стінах, де може утворюватися конденсат.
Розетка повинна розташовуватися якнайдалі від ванни і раковини (не меншого 0,6 м, як наказують ПУЕ).
Фахівці рекомендують використовувати спеціальні влагозащищенниє розетки. Вони дорожче звичайних, але це повністю виправдовує себе - на таких розетках є кришки і спеціальні ущільнювачі, які не пропускають вологу всередину механізму.
ЗАТ «МПО Електромонтаж» пропонує влагозащищенниє розетки для відкритої і прихованої проводки виробництва фірм: «ABB», «Legrand», «Prodax», «Kontakt», «КОРР», «ELSO», «Gira» із ступенем захисту IP44 і вище. Цей показник означає, що електророзетка захищена від бризок води. Це досить для установки розетки у ванній кімнаті або інших місцях з підвищеною вологістю.
Але що стосується могутніх електроприладів, то для їх підключення і захисту від поразки електричним струмом …

Правила установки розетки у ванній кімнаті →

Як підключити пральну машину до електричної мережі

Author:  //  Category: Ванна кімната

Ванна кімната - Як підключити пральну машину до електричної мережі

Електролічильник повинен бути розрахований на номінальний струм 15…30 А. На цей кабель можна поставити окремий автомат.
Кабель при зовнішній протяжці рекомендується провести в імєємих у продажу пластмасових профілях. Це надійно і естетично.
Але якщо ви не володієте відповідним рівнем підготовки електрика, то безпечніше рішення цього питання доручити фахівцям ЖЕК. Вони зможуть відповідальне завдання електропостачання вирішити комплексно і з дотриманням всіх заходів безпеки.
Проте треба визнати, що справа ця морочлива і не завжди швидка. Як альтернатива трьохдротяного кабелю можна використовувати і два дротяну мережу, застосувавши переносний пристрій захисного відключення, керований диференціальним струмом. Джерело: electrik.info

Як підключити пральну машину до електричної мережі →

Електрика у ванною

Author:  //  Category: Ванна кімната

Ванна кімната - Електрика у ванною

В нормативних документах обмежень, що діють, на установку електроустаткування у ванн, душових і туалетах більше, ніж в решті місць постійного перебування людей.
У небезпечних і особливо небезпечних приміщеннях, якими вони є, кількість розеток, вимикачів, сполучних коробок, світильників і проводів повинно бути зведено до мінімуму.
Електромонтажні роботи в санвузлах належить виконувати гранично раціонально, при підключенні електрики дотримувати всі вимоги, викладені в «Правилах пристрою електроустановок» (ПУЕ), державних стандартах, будівельних нормах і технічних умовах.
У таких приміщеннях можуть бути використані тільки електронастановні вироби спеціального призначення: розетки, сполучні і відгалужувальні коробки, світильники, вимикачі, що приводяться в дію за допомогою шнура, розетки-узо, вілки-узо, а також УЗО селективного типу.
У ванн, душових клас захисту електронастановних виробів і електроприладів повинен бути не нижче II, а ступінь захисту від води не нижче IP44
Заземляюча перемичка
В будь-якій ванній кімнаті є багато металевих предметів, які не …

Електрика у ванною →